Kalite Kontrol

Laboratuvar Testleri

ISO 17025 Standardına uyumlu, DIN 22112-3 Normlarında uyguladığımız testler:

Kalite Kontrol Süreci

Müşteri talepleri, teknik birimimiz tarafından titizlikle analiz edilir. Teknik çizim programlarında projelendirme yapılıp, müşteri onayı alındıktan sonra, ihtiyaç duyulan materyaller özenle tedarik edilir. İşlem sürecinin başlangıcında malzemelerin ilk ölçümleri yapılır ve üretim aşamasında sürekli kalite kontrolleri yapılır. Süpervizörler, üretimin her adımını titizlikle denetlerler.

Hammadde tedariği sırasında, kalite kontrol departmanımız ürün uygunluğunu titizlikle gözden geçirir. Kesimhane aşamasında malzemeler, kalite kontrol sorumlusu tarafından ölçüm cihazlarıyla incelenir ve gerekirse düzeltilir. İşleme merkezinde boru ve miller, kesim sonrasında kumpas, mikrometre gibi ölçüm aletleriyle dikkatlice kontrol edilir. Kaynak istasyonunda rulolar, kapaklarla otomasyonla kaynatılır. Boya istasyonunda ürünler, yüksek ısıda özel fırında özenle boyanır. Toplama merkezinde ürünler, özel preslerde işleme tabi tutulur ve sevkiyat için hazırlanır.

Sevkiyat öncesi, ürünlerimiz DIN 22112-3 ve TS EN ISO/ IEC 17025 standartlarına uygun olarak test ve kalibrasyon laboratuvarımızda titizlikle incelenir. En yüksek standartlara uygun şekilde ambalajlanan ürünlerimiz, ahşap sandıklar veya metal kasalar kullanılarak güvenli bir şekilde sevk edilir.